پودینگ چیست

پودینگ یا پادینگ(به انگلیسی pudding) یکی از انواع دسرها می باشد.پودینگ هایی که در گذشته تهیه می شد، خوراکی بود که متشکل از انواع مواد جامد بود ویک ماده غذایی این مواد را به اتصال می داد .

امروزه پودینگ نوعی دسر است. پودینگ های امروزی را معمولا از شیر و شکر و دیگر مواد دلخواه تهیه کرده واز ماده ای که به پودینگ خاصیت ژله  بدهد ، همچون ژلاتین ، نشاسته یا تخم مرغ برای اتصال مواد داخل پودینگ استفاده می کنند.

در طبقه بندی کلی تر به هر نوع دسری پودینگ گفته می شود.

طرز تهیه پودینگ نشاسته زعفرانی

مواد لازم برای پودینگ نشاسته زعفرانی

تخم مرغ 3 عدد

پودر قند یک لیوان

شیر 6 لیوان

نشاسته 1 لیوان

زعفران دم شده 2 قاشق چایخوری

خامه 100 گرم

نمک 2/1 قاشق چایخوری

نشاسته را در شیر سرد حل کنید و به همراه پودر قند و نمک درون قابلمه روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید سپس حرارت را کم کنید ( مراقب باشید ته نگیرد )

سفیده ها و زرده های تخم مرغ را جدا کنید ، زرده های تخم مرغ را بزنید و بهمراه زعفران به مخلوط نشاسته اضافه و مخلوط نمائید.

سفیده ها را در کاسه ای جداگانه انقدر با همزن برقی بزنید تا سفید شود ( وقتی کاسه را برمیگردانید سفیده نریزید ) سپس خامه را به سفیده ها اضافه و مخلوط کنید.

مخلوط خامه و سفیده را به مواد نشاسته ای اضافه نمائید و به صورت دورانی و بسیار ارام مخلوط کنید تا پودینگ غلیظ شود.

درون ظرف دسر را چرب کنید سپس مایه دسر را داخل ان بریزید و در یخچال به مدت 2 – 3 ساعت قرار دهید تا بسته و سرد شود ، پس از مدت زمان لازم پودینگ را با خامه ، تکه های میوه ، شکلات رنده شده و …  تزئین و سرو کنید ( در صورت تمایل میتوانید کف ظرف پودینگ مقداری شکلات آب شده بریزید )