قهوه زعفرانی

قهوه زعفرانی

با شنیدن نام قهوه زعفرانی بیشتر شما متعجب می شوید که چرا تابحال این نام را در کافی شاپ های متعددی ک رفته اید نشنیده اید.

قهوه زعفران در واقع اصلن قهوه نیست و در اصل دمنوش می باشد و از دیرباز در شوشتر در استان خوزستان مرسوم بوده و در فرهنگ ریشه این مردمان جای دارد .این دمنوش بر خلاف قهوه طبعی گرم وشیرین دارد.مواد تشکیل دهنده این دمنوش همگی طبع گرم داشته و برای حفط سلامتی بدن بسیار موثر ومفید می باشد.

قهوه یکی از نوشیدنی هایی می باشد که بر خلاف چیزی که به نظر می رسد جز نوشیدنی های قدیمی در کشور ایران به حساب می آید که با فرهنگ و گذشته ما نیز گره خورده است، قهوه زعفرانی نیز همانند قهوه قجری دو تا از نمونه هایی می باشند که می توان این موضوع را به خوبی درک کرد.

جالب است بدانید مردم شوشتر درجشن ها و مراسم خواستگاری از قهوه زعفران برای شیرین کردن دهانشان استفده می کردند و در واقع نشان دهنده رضایت خانواده عروس برای ازدواج دخترشان می باشد.

طرز تهیه قهوه زعفران شوشتر:

زعفران ساییده شده یک قاشق چای خوری

هل ساییده شده یک قاشق چای خوری

گلاب یک پیمانه

شکر شش قاشق چای خوری

برای آماده کردن قهوه زعفران موارد بالا را در یک قوری ریخته و بر روی حرارت ملایم قرار دهید تا بجوش آید.

سپس قوری را از روی حرارت برداشته و با کمک یک پارچه که بر روی قوری قرار می دهید (دم کنی) بگذارید تا به مدت پنج دقیقه دم کشیده و آماده برای نوشیدن گردد.برای داشتن مزه شیرین تر میتوانید ازنبات زعفرانی هم استفاده نمایید.

قابل توجه است که زعفران و گلاب در کنار هم تند و گرم می باشد و ازین جهت توصیه می گردد فقط به میزان یک فنجان کوچک سرو شود وبرای شما کافی  میباشد .