طبع گرم زعفران در برابر کرونا

در این روزهای کرونایی یکی از مهم‌ترین کارها تقویت سیستم ایمنی بدن است. ابتلا به کرونا می‌تواند با مشکلات تنفسی مختلفی برای بیماران مبتلا همراه باشد. حتی اگر به کرونا مبتلا شده و آن را پشت سر گذاشته باشید، باز هم ممکن است در ساعاتی از روز دچار سرفه‌های ناگهانی، تنگی نفس یا خس‌خس سینه شوید.

از این‌رو توصیه می‌کنیم که بهترین دمنوش‌ها برای تقویت سیستم تنفسی را بشناسید تا بتوانید هم در صورت ابتلا به حساسیت پاییزی و هم در صورت ابتلا به کرونا از آن‌ها استفاده کنید. زعفران با طبع گرم و خشک یکی از موارد بسیار کارآمد در برابر این موضوع بهشمار می آید.

طبع زعفران چیست

طبع گرم زعفران در برابر کرونا

زعفران گیاهی است که از نظر مزاجی دارای طبع گرم و خشک است و کاربردهای بالینی و درمانی بسیاری دارد. این تقسیم بندی بر اساس ارکان عناصر اربعه است و طبق منابع اصلی طب سنتی از نظر درجه گرمی دو و درجه خشکی در سطح یک قرار دارد.

در عین حال در کتاب مخزن الادویه بیان شده است  که برخی از اطبا آن را درجه سه از نظر گرمی و از بعد خشکی درجه دو عنوان کرده اند.

خواص  زعفران در طب سنتی

مصرف چای زعفران به هضم غذا کمک می کند ،مسکن درد و قاعده آور است وباعث تحریک اعصاب می شود.

خون ساز است و گردش خون را آسان می کند،خونریزی های بعد از زایمان را از بین می برد وتقویت کننده قوای جنسی است.

همچنین زعفران تصفیه و تقویت کننده کبد است و به رفع سرفه و درمان برونشیت کمک می کند.

در این روزهای سرد زمستانی و کرونایی با دمنوش های گرم زعفرانی بدن خود را در برابر سرما  و کرونا مقاوم کنید و روز های خوب وپر نشاطی رو همراه با عزیزانتان برای یکدیگر بسازید.

محصولات بونانزا زیر نظر کارشناسان صنایع غذایی و طبق استانداردها و ایزو های بین المللی برای تمامی اقشار و با بهترین کیفیت تهیه گردیده است.