مهمترین خواص شیر زعفران

شیر زعفران

یکی از خواص شیر زعفران  که از مهم ترین ها هم می باشد برای خانم هایی است که از درد قاعدگی رنج می برند و همچنین بدلیل آهن و پروتئین زیادی که دارد خوردن آن در دوران عادت ماهانه توصیه می شود .

همچنین برای کسانی  که به زیبایی پوست اهمیت می دهند توصیه می شود مصرف شیر زعفران را فراموش نکنند .

برای اطلاعات بیشتر در مورد خواص زعفران مقاله خواص زعفران را مطالعه فرمایید

روش تهیه  شیر زعفران

برای تهیه می توانید به روش های مختلف و دلخواه خود اقدام کنید اما بهترین کار این است که ابتدا با روش های درست زعفران را ساییده، و با هل مخلوط کنید. شیر را روی اجاق قرار داده تا گرم شود و این مخلوط خوش عطر زعفران و هل را به آن اضافه کنید. کمی محلول را به هم بزنید تا رنگ شیر از سفید به رنگ سرخ زیبای زعفران تغییر کند.

اگر از شیر آماده استفاده می کنید کافیست شیر گرم شود اما اگر از شیر تازه دوش استفاده می کنید بهتر است که بعد از جوشیدن، مواد را به ان اضافه کنید و منتظر تغییر رنگ و بلند شدن عطر آن باشید.

می توانید این محلول را گرم بنوشید یا اینکه منتظر شوید که سرد شود و بعد آن را نوش جان کنید.

نکته مهم این است که می توانید شیر زعفران را با شکر شیرین کنید اما بسیاری از افراد هنگام ساییدن زعفران از قند استفاده می کنند که این موجب می شود که زعفران مورد نظر به خوبی رنگ خود را نشان ندهد. بنابراین بهتر است برای شیرین کردن زعفران بعد از تهیه و آماده سازی کامل، کمی شکر به آن اضافه کنید یا اینکه با چند حبه قند آن را میل نمایید.

 یک نوشیدنی آرام بخش

گیاهان دارویی زیادی در اطراف ما قرار دارد که استفاده از آن می توانند در درمان بیماری های گوناگون موثر واقع شوند چرا که این گیاهان هیچ گونه ضرری برای بدن ندارند.

شیر برای پوکی استخوان و استحکام دندان ها موثر بوده و زعفران گرم و ضد افسردگی می باشد. اگر گاهی احساس خمودگی و افسردگی داشتید پیشنهاد می شود از نوشیدنی همراه با زعفران بهره مند شوید.