عسل و زعفران

عسل و زعفران

شرکت سها سپهر زرین با برند بونانزا پیشرو در تامین و عرضه محصولات ارگانیک و زعفران درجه یک ایران از قائن مهد زعفران جهان

 ترکیب عسل و زعفران هم مانند بسیاری از نوشیدنی های خوش طعم و پر خاصیت که با ترکیب مواد مختلف به وجود می آیند، یکی از بهترین گزینه هایی می باشد که سرشار از مواد مغذی بوده و  این ترکیب فوق العاده باعث می شود که خواص آن ها در کنار هم چند برابر شود.

عسل یک عنصر عالی برای رساندن خواص زعفران به بدن است. عسل به عنوان شیرین کننده عمل می کند و زعفران دارای عطر بسیار مطبوعی است که وقتی در کنار هم قرار می گیرند، یک ترکیب سالم و خوشمزه تشکیل می دهند که مزایای بیشتری نسبت به مصرف جداگانه عسل و زعفران به تنهایی را به همراه دارند و مواد مغذی و ویتامین های مختلف بدن را فراهم می کنند

خواص عسل و زعفران

۱) تقویت کننده قدرت بینایی

ترکیب قدرتمند عسل و زعفران موجب تنظیم و تقویت سلول های چشم می شود و از سلول های بینایی چشم ها محفاظت می کند. البته این خاصیت اغلب برای سالخوردگان مهم است؛ زیرا درمانی موثر برای لکه زرد شبکیه سالخوردگان محسوب می شود.

۲) دشمنی سرسخت برای سرطان

به طور کلی جلوگیری از ایجاد تومور در بدن، از وظایف عسل و زعفران است، همچنین به این دو ماده صیاد رادیکال های آزاد می گویند.

۳) مسکنی بدون عوارض برای درد های شما

یکی از معروف ترین خاصیت های ترکیب عسل و زعفران، تسکین دردها می باشد.

خاصیت تسکین این دو ماده به خاطر وجود ترکیبی از سافرانال می باشد.

*سافرانال یك مایع روغنی فرار است كه در جریان بخار آب دارای لكه زرد روشن است و در اتانول، متانول و اتر نفت به خوبی حل می شود.

بنابراین این ترکیب باعث کاهش استرس، تنظیم خواب و تمرکز فکر و ذهن می شود.

۴) پوستی براق و شفاف

به علت آبرسانی که برای پوست انجام می دهند، پوستتان را نرم، لطیف و تمیز می کنند، بخصوص در فصل سرما، این کار توصیه می شود.

۵) رسیدن به اندامی ایده آل

استفاده از این دو خوراکی با هم موجب کاهش اشتها می شود، بنابراین از پرخوری جلوگیری می کنند و موجب لاغری خواهند شد.

۶) پاکسازی مثانه

استفاده از عسل و زعفران موجب بالا رفتن حجم کاری کلیه ها در بدن می شود.

بنابراین تخلیه ادرار بیشتر صورت گرفته و مثانه پاکسازی و شست و شو می شود.

۷) تضمین سلامت قلب

مصرف عسل و زعفران هر کدام بطور جداگانه برای سلامت قلب موثر هستند ولی در صورت ترکیب با یکدیگر، این خاصیت آنها دوچندان خواهد شد.